Zwrot zakupionego towaru

Każdy Klient może zrezygnować z zakupionego w sklepie internetowym Jusmar.eu towaru bez podania przyczyny, jeśli w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania towaru zgłosi fakt odstąpienia od umowy.

Okres odstąpienia upływa w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia odbioru towaru czyli w którym Państwo weszli w fizyczne posiadanie towarów.

Skutki zwrotu

Skutkiem odstąpienia od umowy sprzedaży jest konieczność zwrotu przez Państwa towaru nie później niż 14 dni od daty zgłoszenia odstąpienia. Nasz sklep zwróci Państwu pieniądze bez zbędnej zwłoki i nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy towar.

Zgłoszenie zwrotu

Aby skorzystać z prawa zwrotu (odstąpienia) należy:

 1. Należy wypełnić oświadczenie i dołączyć je do zwracanego przez Państwa towaru: (pobierz formularz zwrotu towaru.)
 2. Skompletować zwracany towar.
 3. Dołączyć do paczki dowód zakupu (paragon/faktura).
 4. Dołączyć do paczki oświadczenie o odstąpieniu od umowy lub przynajmniej dane kontaktowe do siebie (dla szybszej identyfikacji przesyłki/zamówienia).
 5. Bezpiecznie zapakować paczkę.
 6. Niezwłocznie nadać paczkę

Warunki przyjęcia zwrotu

Zwrot przyjmiemy wtedy, gdy:

 • Produkt nie nosi widocznych śladów użycia, ani nie został w żaden sposób uszkodzony
 • Produkt nie był kopiowany
 • Produkt będzie kompletny
 • Do produktu zostanie dołączony dowód zakupu
 • Konsument zgłosi zwrot w terminie 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania produktu
 • Konsument zwróci produkt nie później niż 14 dni kalendarzowych od daty zgłoszenia odstąpienia
 • Przesyłka zwrotna będzie dostarczona do nas na koszt Klienta i nie będzie przesyłką za pobraniem (w takim przypadku przesyłka nie zostanie odebrana)

Zwrot pieniędzy

Pieniądze zwracamy przelewem na rachunek bankowy z którego nastąpiła wpłata w terminie do 7 dni roboczych od otrzymania zwracanego towaru. W przypadku gdy płatność nastąpiła przy użyciu karty płatniczej zwrot zostanie wykonany na kartę.

 

Reklamacje

Wszystkie oferowane przez Nas towary są nowe i posiadają dwu  letnią gwarancję.

Towary podlegające reklamacji :

 • towary posiadające wady ukryte powstałe z winy producenta
 • niezgodność otrzymanego towaru z zamówieniem
 • uszkodzenie w transporcie (reklamację będą uznawane tylko z protokołem szkody sporządzonym przez przewoźnika)

Reklamowany towar prosimy wysyłać do Nas (wraz kartą gwarancyjną,dowodem zakupu i formularzem reklamacyjnym – formularz reklamacyjny)na nasz koszt. Wysyłki proszę dokonać na adres Jusmar Mariusz Sośnicki 06-230 Różan ul.Gdańska 12. Czas na ustosunkowanie się do reklamacji wynosi 14 dni od momentu dostarczenia reklamacji do Serwisu. W przypadku uzasadnionej reklamacji, Kupujący może żądać doprowadzenia produktu do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę lub wymiany produktu na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe (z powodu wyczerpania zapasów). Sklep zwróci Klientowi równowartość ceny zakupu.

W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub towaru po gwarancji, Kupujący pokrywa koszty naprawy towaru oraz przesyłki zwrotnej.